Automatyka do bram - komfort i bezpieczeństwo

Pośród produktów i usług, te pozwalające nam zabezpieczyć naszą posesję, dom, a w końcu i rodzinę, wiodą prym. Jeśli poza tą funkcją zapewniają dodatkową wygodę i rozpieszczają nas w jakimś stopniu – tym bardziej są one potrzebne. 

 

Do produktów tego typu można swobodnie zaliczyć automatykę do bram wjazdowych. Z jednej strony jest to technologia, która gwarantuje nam bezpieczeństwo na kilka sposobów, z drugiej bardzo wygodny i komfortowy gadżet, pozwalający na ograniczenie codziennych małych nieprzyjemności, poprawiając przy tym komfort życia. 

 

Wygoda nie tylko dla leniwych 

Automatycznie otwierane bramy sterowane są za pomocą telefonu lub aplikacji na smartfonie – w zależności od wybranej technologii pozwalają na dostanie się na posesję bez konieczności wychodzenia z pojazdu. Doceni to każdy zmarzluch, który do tej pory musiał wychodzić z ciepłego, suchego auta by mocować się z otwarciem pokrytej deszczem, śniegiem lub lodem bramy na zimnym wietrze. Tak samo z resztą latem, automatyczny napęd umożliwia przemieszczenie się bezpośrednio do garażu - albo przynajmniej bardzo blisko drzwi wejściowych - z klimatyzowanego auta, gdy na zewnątrz męczy skwar. I chociaż nie są to bardzo utrudniające funkcjonowanie nieprzyjemności, ich ograniczenie pozwoli zachować dobry humor nawet podczas największej zamieci lub burzy. 

 

Bezpieczeństwo na drodze i w domu 

Oprócz komfortu, automatyka do bram niesie za sobą znacznie większą wartość, bowiem ogranicza gorsze wydarzenia niż przemoczenie butów. Napędy doskonale sprawdzają się m.in. na posesjach znajdujących się przy bardzo ruchliwych drogach – a zwłaszcza wtedy, gdy naszą podróż kończymy z przeciwnego pasa ruchu. Otwarcie wjazdu na podwórko bez pozostawiania samochodu na ruchliwym trakcie pozwala na znaczne ograniczenie wypadków komunikacyjnych, takich jak na przykład potrącenia. Ale to nie jedyna gwarancja bezpieczeństwa. 

 

Zdalnie sterowane napędy stanowią też dobą zaporę przed włamywaczami, co przekłada się bezpośrednio nie tylko na bezpieczeństwa mienia, ale i całych rodzin. Osoby z zewnątrz nie będą mogły łatwo sforsować ogrodzenia (szczególnie, jeśli będzie ono wysokie) ani samodzielnie otworzyć bramę. W połączeniu z nowoczesnymi systemami monitorującymi i samą technologią smart home, pozwoli to na obserwację każdej próby wtargnięcia. 

0
Feed

Zostaw komentarz